Ray Dalio chce, abyś zmienił zdanie na temat inwestowania w Bitcoin

Miliarder, krytyk kryptowalut, Ray Dalio, przyznaje, że może mylić się co do Bitcoina w obliczu ostatniego wzrostu cen i szuka nowych perspektyw.

Szef funduszu hedgingowego Ray Dalio mówi, że „może czegoś brakować” w kwestii Bitcoina.

Miliarder, lider Bridgewater Associates, mówi, że „bardzo chciałby zostać poprawiony”.

Dalio zasugerował ostatnio, że rządy spróbują „zdelegalizować” Bitcoin

Wraz z ponownym wzrostem ceny Bitcoina, który w chwili pisania tego tekstu przekracza 17 700 USD, coraz więcej tradycyjnych liderów finansowych ponownie ocenia swoje poglądy na temat wiodącej kryptowaluty. Miliarder Ray Dalio, szef największego na świecie funduszu hedgingowego Bridgewater Associates, jest ostatnim, który rzucił wyzwanie swoim własnym długoterminowym perspektywom w tej sprawie.

W serii dzisiejszych tweetów Dalio przyznał, że „może czegoś brakować” w Bitcoinie i że „chciałby zostać poprawiony”. Następnie szczegółowo opisał powody, dla których w przeszłości krytykował Bitcoina, stwierdzając, że „nie jest on zbyt dobry jako środek wymiany, ponieważ [nie można] za jego pomocą dużo kupić (przypuszczam, że jest to zbyt zmienne dla większości sprzedawców, ale popraw mnie, jeśli się mylę). ”

Dalio zasugerował następnie, że Bitcoin nie jest dobrym środkiem przechowywania wartości ze względu na zmienność i że „ma niewielką korelację z cenami tego, co muszę kupić, więc posiadanie go nie chroni mojej siły nabywczej”. Następnie powtórzył swoje niedawne, chwytające tytuły nagłówków stwierdzenie, że „rządy zakazują tego i uczynią go zbyt niebezpiecznym w użyciu”.

Dołącz teraz

„W przeciwieństwie do złota, które jest trzecim co do wielkości aktywem rezerwowym posiadanym przez banki centralne, nie wyobrażam sobie banków centralnych, dużych inwestorów instytucjonalnych, przedsiębiorstw lub międzynarodowych firm, które go wykorzystują” – podsumował. „Jeśli się mylę w tych sprawach, chciałbym zostać poprawiony. Dziękuję Ci.“

Jak można się spodziewać, miliarder, szef funduszu hedgingowego, bezpośrednio apelujący do Twittera, aby udowodnił, że się mylił, wyciągnął ciężkie osobowości kryptowalutowe, aby spróbować to zrobić. Podcaster Peter McCormack i współzałożyciel BlockTower Capital i dyrektor inwestycyjny Ari Paul są wśród tych, którzy odpowiedzieli, szukając audiencji u Dalio.

Ähnliche Beiträge