Bitcoin Weekly Outlook: Czas na spadek i znalezienie nowej bazy cenowej

Bitcoin przeszedł znaczną korektę minusów po [prawie] uderzeniu 16.000 dolarów w piątek w zeszłym tygodniu.

Załamanie nastąpiło po masowym rajdzie do góry nogami, który rozpoczął się w sezonie wyborów prezydenckich w USA. Handlowcy spodziewali się, że decydujący konkurs polityczny utoruje drogę dla długo oczekiwanej drugiej ustawy o pomocy dla koronaawirusów. W rezultacie ludzie zaczną przenosić swój kapitał z walut anty-ryzykownych na aktywa ant-fiat.
Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Zagraj teraz!

Bitcoin skorzystał z nastrojów światowego rynku, ponieważ działał jako zabezpieczenie przed dolarem amerykańskim. Oferty na krypto walutę rosły wraz ze spadkiem greenback’u. A potwierdzone zwycięstwo Joe Bidena, nominowanego przez Demokratów, który obiecał rozszerzyć rządowe programy wydatków przeciwko pandemii koronaawirusa, zwiększyło dalsze perspektywy na wyższego Bitcoina.

W tym tygodniu

Wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych mają swój udział w dramatach politycznych. Obecny prezydent Donald Trump złożył pozew w sprawie zakwestionowania głosów wyborczych na pana Bidena. Wywołało to niepewność na rynkach finansowych, ponieważ w najbliższych dniach stany będą dysponować większą liczbą głosów.

W międzyczasie, senacki konkurs w Gruzji również zmierza w kierunku drugiej tury. Eksperci zauważają, że ostateczny wynik nie dotrze do początku stycznia. Uważają oni również, że Republikanie utrzymają większość w Senacie. Oznaczałoby to dla pana Bidena opóźnienia w uchwalaniu obiecanych w kampanii wyborczej ustaw o wydatkach.

Dla handlarzy Bitcoinami jest to teraz kwestia tego, kiedy nie, jeśli nie. Rosnąca liczba przypadków koronaawirusa w Stanach Zjednoczonych zwiększyła możliwość wprowadzenia drugiego pakietu pomocowego. Żaden polityk nie może ignorować amerykańskiej opinii publicznej, ponieważ ich stany wchodzą w częściowe lub całkowite zamknięcie, jak w krajach europejskich. Ostatecznie nadejdzie taki pakiet.

Oczekiwanie to jedyne bycze ćwiczenie, jakie przeciętny handlarz Bitcoinów może wykonać.

Tymczasem ci, którzy mają niespokojny, krótkoterminowy apetyt na ryzyko wolą sprzedawać swoje pozycje na obecnych wyższych poziomach. W obliczu niższego popytu na zakup w przypadku braku konkretnych tymczasowych podstaw, cena Bitcoin może zatem zejść, aby znaleźć nową bazę wsparcia.
Perspektywy dla Bitcoinów, Wyjaśnione

Między poniedziałkiem a środą nie ma w tym tygodniu żadnych wpływowych wydarzeń rynkowych. W czwartek i piątek rynek może się jednak spodziewać pewnej zmienności, ponieważ władze publikują raporty dotyczące wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (Consumer Price Index), wstępnych roszczeń o pracę (Initial Jobless Claims) oraz nastrojów konsumenckich dotyczących gospodarki USA.

Tymczasem Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe na poziomie bliskim zeru, a bodziec pozostanie w impasie. To pozostawia handlowcom Bitcoinów wiele powodów do zabezpieczenia swoich krótkoterminowych zysków w gotówce.

Bitcoin wykazuje oznaki poprawy po prawie uderzeniu 16.000 dolarów. Źródło:

Podstawy pasują do uprzedzeń technicznych. Bitcoin nadal pozostaje na wykupionym terytorium, co stanowi dalszą korektę minusów. Jeśli tak się stanie, kurs wymiany BTC/USD patrzy na obszar 13.500$ – 14.500$, aby zaoferować wsparcie. Każdy rozszerzony spadek poniżej tego zakresu przyniesie wsparcie w wysokości 10.500$.

Bitcoin jest o 113 procent wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Kommentare sind deaktiviert.